Bine v-am gasit!

Toţi ne dorim copii sănătoşi, dezvoltaţi normal, fericiţi, dornici de a învăţa, plini de energie, care să ne umple de satisfacţie prin ceea ce ştiu, prin ceea ce pot să facă, prin felul în care se poartă şi gandesc. Totul depinde în cea mai mare măsură de noi, adulţii. Noi suntem primii în care ei au cea mai mare încredere şi care le decide startul în viaţă!

Prin grijă şi îndrumare copiii sunt încurajaţi să se dezvolte corespunzător! Întrucât aici fiecare copil este întâmpinat cu căldură, este învăţat cu răbdare şi îmbrăţişat cu veselie, copilul dumneavoastră va fi apreciat şi iubit pentru el însuşi, cu toate nazdrăvăniile fără de care copilăria nu ar mai putea exista.

Suprafata

800 mp

Program flexibil

Tarife avantajoase

Cadre didactice specializate

De ce Gradinita Daria ?

Cei 10 ani de experienţă ne-au ajutat să implementăm cele mai bune practici ale unor sisteme educaţionale de succes, îmbinând metodele tradiţionale cu cele moderne, oferind astfel o educaţie de calitate şi o gradinita dotată la cele mai înalte standarde.

Resurse materiale

– cladire cu suprafata de 800 mp – constructie 2007

– sălile de clasă sunt dotate corespunzător vârstei copiilor având mobilier modern, practic şi viu colorat, iar jucăriile, cărţile, creioanele colorate, materialul didactic în totalitate … susţin dezvoltarea preşcolarului în plan afectiv, artistic, sportiv şi educativ.

-curte interioara izolata de traficul auto cu o suprafata totala de 800 mp dotata cu leagane, tobogane, balansoare, căţărătoare, nisipar, ideale pentru desfasurarea activităţilor educativ-recreative ale copiilor de toate vârstele.

– cabinet metodic

– cabinet logopedic

– cabinet medical

– sala optionale

– bucatarie proprie autorizata sanitar

– magazii pentru alimente aprovizionate corespunzator cerintelor specifice
-sala de cinema dotata cu retroproiector pentru vizionari si spectacole

– aparatura audio-video moderna
-mobilier ergonomic, adecvat vârstei

Program

Programul este flexibil, ajustat nevoilor dumneavoastra si ale copilului, intre orele 08:00-19:00. Puteti opta pentru program mediu sau program lung.

Vacante

Gradinita este deschisa pe tot parcursul anului. In timpul vacantelor organizam excursii, activitati recreative, sportive sau gradinita de vara.

Resurse umane

-cadre didactice specializate (absolvente ale Liceului Pedagogic ale Facultatii, de Psihologie si Stiintele Educatiei, ), personal auxiliar calificat, asistenta medicala permanenta

Alimentatie

Meniul zilnic este pregatit si avizat de bucatar si asistentul medical sub controlul medicului pediatru si este afisat zilnic la avizier. Acesta respecta normele Legii Sanatatii pentru prescolari cu raport caloric si nutritional.

Dozatoare cu apa plata la indemana copiilor.

Asistenta psihologica si logopedie

Oferim evaluare periodica, consiliere si logopedie asigurate de d-na psiholog.

Educatie

-program instructiv-educativ in conformitate cu programa prescolara
-cursuri intensive de limba engleza
-activitati având continut stiintific, cultural-artistic (muzica, arte plastice, arta dramatica), umanitar, ecologic, moral-civic, tehnico-aplicativ, sportiv
-grupe alcatuite din maximum 10-15 copii

Asistenta medicala

Oferim control si asistenta medicala permanenta.

Siguranta

– accesul in Gradinita se face numai pe baza de video-interfon

– pentru siguranţa copiilor transportul este asigurat în mod opţional cu microbuzul Grădiniţei.

Beneficii ale copilului in Gradinita Daria

Ii oferim oportunitatea de a-şi dezvolta deprinderi de mişcare fină

Ii oferm ocazii de a învăţa să coopereze, să ajute, să împartă cu alţii

II oferim ocazii de autoexprimare